Broomstones Curling Club

Wayland, MA

Broomstones CC (2-2, DSC: 2.0000)
Broomstones/Philly (4-2, DSC: N/A)
Mariner (4-2, DSC: N/A)

Draw 01 - Winner: Four Seasons CC (9 - 2)
Thu 7/4 3:45pm EDT - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Four Seasons CC
Four Seasons
*1 3 2 0 2 1 X X 9
Mariner
Ardsley, Ocean State, Broomstones
0 0 0 2 0 0 X X 2

Draw 03 - Winner: Nutmeg CC 1 (9 - 3)
Fri 7/5 9:00am EDT - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones CC
Broomstones, Long Island
*0 3 0 0 0 0 X X 3
Nutmeg CC 1
Nutmeg
2 0 1 1 2 3 X X 9

Draw 04 - Winner: Broomstones/Philly (6 - 3)
Fri 7/5 11:15am EDT - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones/Philly
Broomstones, Philadelphia
2 0 0 1 3 0 X X 6
Glendale CC 2
Glendale
*0 0 2 0 0 1 X X 3

Draw 05 - Winner: Mariner (10 - 2)
Fri 7/5 1:30pm EDT - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Diamond State CC / Bushwood
Diamond State, Long Island
*0 0 0 0 0 2 X X 2
Mariner
Ardsley, Ocean State, Broomstones
3 3 1 1 2 0 X X 10

Draw 07 - Winner: Broomstones CC (8 - 5)
Fri 7/5 6:45pm EDT - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones CC
Broomstones, Long Island
*0 0 1 0 4 0 3 X 8
Triangle CC 2
Triangle
1 1 0 1 0 2 0 X 5

Draw 08 - Winner: NY Misfits (9 - 8)
Fri 7/5 9:00pm EDT - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones/Philly
Broomstones, Philadelphia
*1 1 0 0 0 5 1 0 8
NY Misfits
Ardsley, Long Island, Schenectady
0 0 3 3 2 0 0 1 9

Draw 09 - Winner: Mariner (10 - 1)
Sat 7/6 9:00am EDT - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mariner
Ardsley, Ocean State, Broomstones
*2 1 0 5 2 X X X 10
Rocket City CC
Rocket City
0 0 1 0 0 X X X 1

Draw 11 - Winner: Broomstones CC (6 - 4)
Sat 7/6 2:00pm EDT - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Loggerhead CC
Loggerhead
*0 2 0 0 1 0 1 X 4
Broomstones CC
Broomstones, Long Island
1 0 3 1 0 1 0 X 6

Draw 12 - Winner: Broomstones/Philly (7 - 1)
Sat 7/6 4:30pm EDT - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones/Philly
Broomstones, Philadelphia
*3 2 0 2 X X X X 7
Denver CC 2
Denver
0 0 1 0 X X X X 1

"A" Quarterfinals: AQF4 ("A" Quarterfinal 4) - Winner: Broomstones/Philly (8 - 7)
Sat 7/6 7:15pm EDT - Sheet D

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones/Philly
Broomstones, Philadelphia
0 4 2 0 0 1 0 1 8
St. Andrews CC
Ardsley
*1 0 0 2 1 0 3 0 7

"B" Quarterfinals: BQF1 ("B" Quarterfinal 1) - Winner: Mariner (7 - 2)
Sat 7/6 9:30pm EDT - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mariner
Ardsley, Ocean State, Broomstones
*2 1 1 2 0 1 X X 7
Nutmeg CC 2 - The Winery Stoners
Nutmeg
0 0 0 0 2 0 X X 2

"B" Quarterfinals: BQF3 ("B" Quarterfinal 3) - Winner: CharLando (7 - 6)
Sat 7/6 9:30pm EDT - Sheet B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
CharLando
Charlotte, Orlando
2 1 2 0 2 0 0 X 7
Broomstones CC
Broomstones, Long Island
*0 0 0 2 0 2 2 X 6

Semifinals: ASF2 ("A" Semifinal 2) - Winner: Bucks County CC (7 - 6)
Sun 7/7 10:00am EDT - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Bucks County CC
Bucks County
3 1 0 0 0 1 0 2 7
Broomstones/Philly
Broomstones, Philadelphia
*0 0 1 2 1 0 2 0 6

Semifinals: BSF1 ("B" Semifinal 1) - Winner: Pittsburgh CC (9 - 6)
Sun 7/7 10:00am EDT - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Mariner
Ardsley, Ocean State, Broomstones
0 0 1 0 4 0 1 0 6
Pittsburgh CC
Pittsburgh, Virginia, Blue Ridge
*1 2 0 1 0 1 0 4 9

Finals: CF ("C" Final) - Winner: Mariner (4 - 1)
Sun 7/7 1:30pm EDT - Sheet A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
CharLando
Charlotte, Orlando
0 0 0 1 X X X X 1
Mariner
Ardsley, Ocean State, Broomstones
*2 1 1 0 X X X X 4

Finals: DF ("D" Final) - Winner: Broomstones/Philly (7 - 4)
Sun 7/7 1:30pm EDT - Sheet C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Broomstones/Philly
Broomstones, Philadelphia
1 0 1 0 4 0 1 X 7
Schenectady CC
Schenectady
*0 1 0 2 0 1 0 X 4